One Mile To Bushy Run Station

Jedna míle ke stanici Bushy Run

OneMileToBushyRunStation.jpg (252323 bytes)

zpět zpět do galerie další

V květnu 1763, Pontiac, dosud neznámý Ottawský náčelník, počal největší válku za indiánskou nezávislost na Britech. Pontiacovy síly zničily osm britských pevností a nespočetné osídlení. Od června obléhali Fort Pitt, kde bylo kromě 125 mužů vojenské posádky ubytováno ještě přes 600 osadníků uprchlých ze svých domovů. V Carlisle (Pennsylvánie) byla shromážděna síla pěti set mužů složená především ze 44. a 77.regimentu horalů (Highland Reegiments) pod vedením plukovníka Henryho Bouqueta, aby 18. června odešli osvobodit Fort Pitt.

Během odpoledne srpna 5, v Chestnut Ridge, jednu míly před Bushy Run Station, kde tábořili. Byla Bouquetova armáda napadena Indiány. Robert Griffing zobrazuje horaly ihned po napadení, kdy si ještě mysleli, že je napadla pouze malá záloha. Když však zjistili velikost nepřátelské síly, byli donuceni stáhnout se do kruhu. Bouquet vybudoval provizorní pevnůstku z pytlů mouky nesenou dvěma sty padesáti soumary v jeho koloně. Se 70 důstojníky a lidmi, kteří byly zraněni, nebo mrtví, bez vody. Situace se ukázala být bezútěšnou.

Přesto v noci z 5. na 6.srpna, Bouquet vymyslel plán. Bouquetovi se podařilo Indiány porazit. To bylo první vítězství britsko-amerických sil nad Indiány v lesním válčení. kolona Bouquetových posil dosáhla Fort Pitt o čtyři dny později.